Treść Strony: Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem.....

  Różnorodność jest normą, nie wyjątkiem.....

  2020.02.03

  Właśnie tym hasłem rozpoczęliśmy w naszej szkole akcję, której celem jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób niepełnosprawnych, kształtowanie tolerancji i likwidowanie uprzedzeń na temat osób niepełnosprawnych, oraz przygotowanie do współuczestniczenia z nimi. Przeprowadzono lekcje w klasach na temat szacunku, tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością, uczniowie wykonali plakaty. W Punkcie przedszkolnym „Bajka” i Klasie „0”, zorganizowano zajęcia na temat osób słabosłyszących i głuchych dzieci nauczyły się również podstawowych zwrotów języka migowego.

   

 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020

  2020.01.15

  WOŚP 2020 pod hasłem „Wiatr w Żagle” w całej Polsce i kilkunastu krajach za granicą w niedzielę odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niemal 120 tysięcy wolontariuszy i 1700 sztabów zbierało pieniądze na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

   

  ZEBRALIŚMY 4.705,98 ZŁ !!!

   

 • Przedszkolaki z wizytą w Domu Opieki Społecznej w Żyrardowie

  Przedszkolaki z wizytą w Domu Opieki Społecznej w Żyrardowie

  2020.01.13

          Zaszczepienie w dzieciach szacunku i życzliwości dla starszego człowieka było głównym celem odwiedzin przez przedszkolaki podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Żyrardowie. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne recytując i śpiewając kolędy z okazji niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia. 

 • Szkolny Wieczór Wigilia 2019 r.

  Szkolny Wieczór Wigilijny 2019 r.

  2019.12.27

  Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższych, do którego przygotowujemy się często już od pierwszych dni grudnia.  Do tego ważnego wydarzenia przygotowała  się również nasza szkoła, która  już 9 grudnia przybrała świąteczny wystrój. W klasach pojawiły się choinki i świąteczne dekoracje. W klasie V, z inicjatywy wychowawczyni, pani Edyty Tomczyk, odbyły się  rodzinne warsztaty tworzenia ozdób choinkowych  z przeznaczeniem na szkolny kiermasz świąteczny. 

  Tradycyjnie odbyły się też spotkania przedświąteczne. 12 grudnia, w godzinach popołudniowych przy wigilijnym stole spotkali się czynni i emerytowani pracownicy szkoły, natomiast 17 i 19 grudnia odbyły się spotkania przedświąteczne z udziałem nauczycieli, rodziców,  uczniów i przedszkolaków. 

 • Mój przyjaciel - MIŚ

  Mój przyjaciel - MIŚ

  2019.12.04

  Mój Przyjaciel –Miś – właśnie pod takim hasłem w tym roku przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony 25 listopada. Jak co roku w tym dniu najliczniejszą maskotką wszechobecną w przedszkolu była maskotka misia w tym roku wiele fajnych pomysłów na obchodzenie tego dnia uzyskaliśmy z projektu, w którym nasze przedszkole bierze udział tj. Międzynarodowy projekt czytelniczy „Magiczna Moc Bajek”. Zawody sportowe, w których przedszkolaki wzięły udział pod hasłem „Puchatek szuka Przyjaciela” zachwyciły wszystkich, dzieci szukały ukrytych w przedszkolu papierowych beczek, w których ukryte były zadania do wykonania: turlanie papierowej beczki, układanie pociętego obrazka „słoik miodu w całość”, karmienie smacznym miodkiem przyjaciela, wspólny bieg w obręczy, wykonanie buźki misiowej do schrupania, to wszystko wywołało u dzieci mnóstwo pozytywnych emocji.

  W tym dniu został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Mój Przyjaciel-Miś”, wpłynęło wiele pięknych prac, serdecznie dziękujemy dzieciom i wspierających ich rodzicom za piękne prace.

 • Wycieczka kl. I-III

  Wycieczka kl. I-III

  2019.11.26

  W poniedziałek, 25 listopada 2019 r, grupa 40 uczniów z klas 1-3, pod opieką, p. M. Jankowskiej,  p. M. Kowalskiej, p. B. Pajęckiej, p. J. Zdulskiej, p. B. Zygier wybrała się do Teatru Kamienica w Warszawie. Dzieci obejrzały wyjątkowy spektakl pod tytułem ,, Pan Tenorek i błękitny balonik”.

    

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  2019.11.20

  20 listopada 2019 r. w Naszej Szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka i 30 rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka....

 • Cyrk w naszej szkole!

  Cyrk w naszej szkole!

  2019.11.14

  W piątek 8 listopada do naszej szkoły przyjechał CYRK „SZOK” dla dzieci i uczniów to wspaniała atrakcja. Podczas występu w dobry nastrój wprawił nas wesoły klown. Pokazał zabawne akrobacje, żonglerkę oraz iluzję. Największą atrakcją były tresowane zwierzęta: gołębie, wąż oraz urocze pieski. 

 • Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej Żyrardów 8.11.2019 r.

  Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej Żyrardów 8.11.2019 r.

  2019.11.12

  Szkołę Podstawową w Piekarach reprezentowali następujący uczniowie:

  I kat. kl. I-III

  Agata Kasprowicz

   

  II  kat. kl. IV-VI

  Maja Strzelecka - kl. IV

  Maja Borowiec - kl. V

   

  III kat. kl. VII-VIII

  Maja Brzezińska

   

  Uczniowie ze szkoły w Piekarach otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe:

  Maja Strzelecka - WYRÓŻNIENIE

  Maja Borowiec - WYRÓŻNIENIE

  Maja Brzezińska - WYRÓŻNIENIE

 • "Szkoła do hymnu"

  "Szkoła do hymnu"

  2019.11.08

  Szkoła Podstawowa w Piekarach włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu", która jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji "Rekord dla Niepodległej". Inicjatywa ta ma za zadanie uczcić bohaterstwo, waleczność oraz męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach odzyskała wolność i wróciła na mapę Europy. 

   

Stronicowanie