Treść Strony: Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Wyjazd do Grecji 2023

  Wyjazd do Grecji 2023

  2023.06.05

  Uczniowie naszej szkoły wraz z paniami: Natalią Czarnecką i Martą Kowalską wybrali się na wycieczkę do Grecji – siedziby bogów.

              Aby dotrzeć do celu musieliśmy przebyć długą podróż autokarem przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię Północną. Po dotarciu na miejsce Grecja przywitała nas piękną, słoneczną pogodą, która utrzymała się do końca pobytu.

              Podczas pobytu zrealizowaliśmy założenia programu i uczestniczyliśmy w następujących wycieczkach:

  ·       wyruszyliśmy w rejs po Morzu Egejskim na słynną wyspę Skiathos,

  ·       byliśmy na greckim targu, gdzie uczniowie zaopatrzyli się tradycyjne greckie specjały,

  ·       wybraliśmy się na wizytę do świątyni św. Paraskiewy z cudnym źródełkiem i wodą leczącą choroby oczu w wąwozie Tempi,

  ·       wzięliśmy udział w pokazie „pisania” ikon bizantyjskich w pracowni ikon, 

  ·       zwiedziliśmy słynne Meteory w Kalambace,

  ·       zwiedziliśmy malowniczą miejscowość Palias Panteleimonas oraz Litochoro wraz z wąwozem rzeki Ennipeas,

  ·       dostaliśmy się na panoramę Riwiery Olimpijskiej ze schroniskiem Stavros.

             

 • Kolonie z KRUS

  2023.05.26

  PT KRUS w Żyrardowie przesyła informację w sprawie kolonii dla dzieci rolników z województwa mazowieckiego, organizowanych przez Związek Młodzieży Wiejskiej.

  Kolonie realizowane będą w trzech turnusach:

  • Kolonie w górach w Zakopanem w terminie 8-16 lipca 2023 r.
  • Kolonie nad jeziorem sławskim w Sławie ( woj. lubuskie) w terminie 28 lipca-5 sierpnia 2023 r.
  • Kolonie nad morzem w Mrzeżynie w terminie 20-28 sierpnia 2023 r.

   

   

 • Festiwal Miniatur Teatralnych

  Festiwal Miniatur Teatralnych

  2023.05.19

           26 kwietnia 2023 roku grupa dzieci z oddziału przedszkolnego wzięła udział w Festiwalu Miniatur Teatralnych. Został on zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie. Przedszkolaki, wcielając się w zwierzęta leśne, doradziły choremu wróbelkowi Elemelkowi, że w utrzymaniu zdrowia kluczowa jest aktywność fizyczna. Przygotowania do występu trwały długo, jednak efekt końcowy był tego warty. Mikołaj Bajerski, Klara Kurzepa, Kacper Kwaczyński, Lena Jędral, Artur Michalak i Oliwia Stusińska zaprezentowali się znakomicie. W nagrodę otrzymali upominki i dyplomy.

          Nad przygotowaniem dzieci do występu czuwały p. Ewelina Malczewska-Lerka i p. Paulina Wielechowska.

 • Światowy Dzień Ziemi

  Światowy Dzień Ziemi

  2023.05.10

  22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.  Święto to przypomina nam o konieczności dbania o najbliższe środowisko. Ziemia to dom: ludzi, zwierząt i roślin. Działalność człowieka często doprowadza do dewastacji naszej planety. Skutki zanieczyszczeń, czy niewłaściwego gospodarowania zasobami przyrody są bardzo dotkliwe. Każdy z nas jednak może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia, który polega na życiu w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę.

   

 • Wycieczka do Warszawy kl. I-III

  Wycieczka do Warszawy kl. I-III

  2023.04.24

             4 kwietnia 2023 uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej pod opieką swoich nauczycielek Bogumiły Zygier, Jolanty Zdulskiej, Natalii Głowy- Szkup oraz Natalii Czarneckiej wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W pierwszej kolejności dzieci zaopatrzone w słuchawki, aby dobrze słyszeć ciekawe opowieści przewodnika zwiedzały Zamek Królewski. Uczestnicy z podziwem oglądali prezentowane wnętrza. Najbardziej podobała im się sala tronowa i balowa. Następnie autokar wycieczkowy udał się do Janek. Tam dzieci zasiadły w wygodnych fotelach sali kinowej i z ciekawością obejrzały film” Szczęście Mikołajka”. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek w Mc Donalds`sie. Wszyscy najedzeni, uśmiechnięci i zadowoleni udali się w drogę powrotną. Podróż minęła szybko. Przed szkołą czekali stęsknieni rodzice. Z pewnością wieczorem w domach wycieczkowiczów opowieściom nie było końca.

 • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  2023.04.24

              Dnia 17 kwietnia w Mszczonowie odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wśród uczniów naszej szkoły wytypowano kandydatów w dwóch kategoriach wiekowych. Grupę I reprezentowali uczniowie klasy V: Łucja Kamińska, Filip Lewandowski, Karol Szczepański i Maja Szustakiewicz natomiast grupę II uczniowie klasy VI: Diana Siemiątkowska, Sandra Siemiątkowska oraz Bartosz Stusiński. 

             

 • Dzień Teatru w Szkole Podstawowej w Piekarach

  Dzień Teatru w Szkole Podstawowej w Piekarach

  2023.04.24

  27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, to wspólne święto ludzi teatru i widzów! Z tej okazji w naszej szkole inaugurowaliśmy  festiwal miniatur teatralnych wykonanych przez nas – uczniów klas IV -VIII.

  Święto zostało ustanowione w 1961 roku z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego na pamiątkę inauguracji w Paryżu, 27 marca 1957 roku, Teatru Narodów – festiwalu, podczas którego spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny.
  Co roku w Międzynarodowy Dzień Teatru wygłaszane jest orędzie przygotowane przez wybitną osobistość świata sceny.

   

 • Bierzemy udział w akcji Żonkile

  Bierzemy udział w akcji Żonkile

  2023.04.18
 • Wycieczka kl. IV-VIII

  Wycieczka kl. IV-VIII

  2023.04.18

         Ostatni dzień marca przyniósł nam wiele emocji. Najpierw oglądaliśmy W Teatrze Lalka w Pałacu Kultury i Nauki starogrecki epos pt. „Odyseja” w reżyserii Ondreja Spišaka, a potem spotkaliśmy się z żywym słowem w Muzeum Baśni, Bajki i Opowieści. Ale od początku….

       

 • Kiermasz wielkanocny 2023r.

  Kiermasz wielkanocny 2023r.

  2023.04.18

             3 kwietnia w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny, na który trafiły przepiękne ozdoby wykonane na konkurs plastyczny. Organizatorki konkursu i kiermaszu P. Marta Kowalska i P. Natalia Czarnecka wraz z komisją miały trudne zadanie, aby wśród wszystkich prac wyłonić laureatów. Nagrody rzeczowe i dyplomy zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy 0 nagrodzeni zostali:

   

Stronicowanie