Treść Strony: Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Szkolny Wieczór Wigilijny 2022

  Szkolny Wieczór Wigilijny 2022

  2023.01.04

        Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższych, do którego przygotowujemy się często już od pierwszych dni grudnia. Do tego ważnego wydarzenia przygotowała się również nasza szkoła, która już na początku miesiąca przybrała świąteczny wystrój. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszą świąteczną aranżację sali lekcyjnej oraz najciekawsze wykonanie wybranej kolędy, toteż uczniowie i wychowawcy z zapałem włączyli się w realizację zadań konkursowych.

     

 • Kiermasz świąteczny

  Kiermasz świąteczny

  2023.01.03

  Przed świętami w Szkole Podstawowej w Piekarach ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą ozdobę świąteczną”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkie prace, które brały udział w konkursie zostały przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez Panią Martę Kowalską, Panią Natalię Czarnecką oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. 

             

 • Spotkanie wigilijne w oddziałach przedszkolnych

  Spotkanie wigilijne w oddziałach przedszkolnych

  2022.12.27

              Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze dłużej. Już z początkiem grudnia w naszej szkole widoczne były świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego Spotkania Wigilijnego. Uroczystość ta łączy i napełnia nasze serca niezwykłą radością i życzliwością. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sąl i wykonywania świątecznych ozdób, nasze dzieci uczyły się wierszy, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery było Spotkanie Wigilijne w dniu 19 grudnia 2022 r.

   

            

 • Warsztaty mikołajkowe w osuchowskiej bibliotece

  Warsztaty mikołajkowe

  2022.12.20

  13 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Bibliotekę w Osuchowie. Przeprowadziła je Pani Monika Sawicka, autorka książek o psu Kajtku, która przedstawiła przedszkolakom prezentację na temat Świąt Bożego Narodzenia. Pani Monika zwróciła uwagę, że piesek nie jest dobrym pomysłem na prezent. Dzieci z klasy „0” potwierdziły, że posiadanie psa wiąże się z odpowiedzialnością i wieloletnim obowiązkiem, dlatego decyzję o jego posiadaniu należy dobrze przemyśleć. Następnie Pani Monika omówiła symbole bożonarodzeniowe. Wspólnie zaśpiewaliśmy też kolędę. Zwieńczeniem warsztatów były karty pracy o tematyce świątecznej.

   

 • Wycieczka do Escape Room

  Wycieczka do Escape Room

  2022.12.14

  Wycieczka do Escape Room

  1 sierpnia 1944, Warszawa: - otrzymujemy ważny rozkaz do wykonania. W jednej z kamienic ukryta jest radiostacja, a my musimy nadać cichociemnym ważny komunikat dotyczący godziny „W” ……. Udało się…… wykonaliśmy rozkaz naszego dowództwa.

  Ale to nie wszystko, część uczniów naszej klasy wyruszyła na Dolny Śląsk – w ten najbardziej zagadkowy teren w Polsce, aby odkryć miejsce ukrycia zrabowanych przez nazistów skarbów i artefaktów. Podekscytowani ruszyli w opuszczone podziemia zamków i artefaktów poniemieckich, aby w końcu krzyknąć: Są !!! Mamy !! I nam się udało !! Tyle sztab złota tak skrzętnie schowanych znalazło się w naszych rękach- rękach ośmioklasistów !!

   

 • Narodowe Święto Niepodległości

  Narodowe Święto Niepodległości

  2022.12.14

           Święto Niepodległości w naszej szkole uczciliśmy podwójnie: apelem- przygotowanym przez VIII klasę pod przewodnictwem p. Janiny Woźniak, we współpracy z p. Moniką Solarską-Głębocką i p. Tomaszem Chałusiem oraz solistek z klas młodszych, ilustrującym ten doniosły moment naszej historii oraz odśpiewaniem hymnu narodowego przez społeczność szkolną w przeddzień święta, tj. 10 listopada o godz. 11:11, łącząc się w ten sposób ze szkołami w całej Polsce. Godzina 11:11 nie jest przypadkowa- symbolicznie nawiązuje do historycznego wydarzenia odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada 1918r.

 • Zajęcia kulinarne w klasie II

  Zajęcia kulinarne w klasie II

  2022.12.13

  W dzisiejszych czasach gotowanie to nie tylko sposób na zaspokojenie jednej z najbardziej podstawowych potrzeb. Gotowanie dla jednych może być sztuką, dla innych pasją, sposobem na życie lub po prostu świetną zabawą. Programy kulinarne są ogromnym źródłem inspiracji dla dzieci i dorosłych. Jesteśmy otwarci na smaki cudzoziemskich kuchni, co wzbudza w nas chęci do eksperymentowania i poszukiwania nowych przepisów. Gotowanie stało się sposobem na spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a różnego rodzaju warsztaty kulinarne cieszą się coraz większą popularnością.

   

 • Pasowanie na przedszkolaka i zerówiaka

  Pasowanie na przedszkolaka i zerówiaka

  2022.12.13

           29 listopada 2022 r. miało miejsce ważne święto dla naszej społeczności. Tego dnia najmłodsi z punktu przedszkolnego zostali pasowani na przedszkolaków, zaś dzieci z oddziału przedszkolnego oficjalnie stały się zerówkowiczami. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, gdzie dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Za występ odpowiedzialne były wychowawczynie grup: p. Agata Sołtyk i p. Paulina Wielechowska. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Sekulska przystąpiła do punktu kulminacyjnego – pasowania, do którego użyła ołówka o nadnaturalnym rozmiarze. Nasi milusińscy otrzymali również pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Po części głównej dzieci wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielkami udały się na poczęstunek. To był dzień pełen wrażeń!

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  2022.12.13

  20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Janusz Korczak blisko sto lat temu napisał „Nie ma dzieci – są ludzie” oraz „Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź.”.

              W związku z tym świętem 21 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Piekarach pod czujnym okiem Pani Natalii Czarneckiej, Pani Marty Kowalskiej, Pani Natalii Głowy-Szkup przygotowali krótki występ mający na celu uczczenie tego wydarzenia.

              Tego dnia zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „ Prawa dziecka oczami dzieci”, w którym wzięły udział dzieci z Punktu Przedszkolnego Bajka, klasy 0 oraz uczniowie klas I-III.

   

 • Andrzejki 2022

  Andrzejki 2022

  2022.12.12

  Andrzejki to czas wróżb oraz doskonała okazja do zabawy przed adwentem. W dniu 25 listopada szkolny korytarz zamienił się w magiczne miejsce, w którym wróżki mogły przepowiedzieć nam przyszłość. Uczniowie klas młodszych oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego „Bajka” od rana mogli sprawdzić co ich czeka w przyszłości. Następnie udali się na zabawę taneczną zorganizowaną na sali gimnastycznej.

   

Stronicowanie