Treść Strony: Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Wycieczka do Fabryki Czekolady w Warszawie

  Wycieczka do Fabryki Czekolady w Warszawie

  2022.04.22

                W środę  13 kwietnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu była wizyta w Manufakturze Czekolady i udział w czekoladowych warsztatach. Uczniowie z zapałem przystąpili do pracy, w efekcie której powstały tabliczki czekolady. Każdy z uczestników miał okazję stworzyć niepowtarzalną czekoladę, komponując składniki według własnego pomysłu. Kiedy formy z płynną czekoladą umieszczono w chłodziarkach, uczniowie mogli poznać proces powstawania czekolady, począwszy od małego ziarna kakaowca, aż do gotowego produktu. 

 • Dzień bez plecaka

  Dzień bez plecaka

  2022.04.01

  Dzień bez plecaka 2022 - kreatywność uczniów nie zna granic! Do czego spakowali książki i zeszyty nasi uczniowie? Dzień bez plecaka, czyli "no backpack day", pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Jest to dzień, w którym uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wybierają się do swoich placówek bez plecaków, czy też toreb. Gdzie w takim razie chowają zeszyty, książki i piórniki? To całe sedno tej zabawy! Uczniowie nie przychodzą z pustymi rękami, lecz z zamiennikami plecaków. Muszą w to włożyć trochę kreatywności, aby na korytarzach było niecodziennie i śmiesznie. W naszej szkole jedni wybierali sklepowe wózki, czy też koszyki, inni poszewkę na poduszkę, futerał na skrzypce, worki na śmieci, torby na zakupy walizki. Śmiechu nie było końca! 

 • Dzień Kobiet i Mężczyzna 2022 r.

  Dzień Kobiet i Mężczyzna 2022 r.

  2022.04.01

  Zgodnie z tradycją panującą w naszej szkole, jak każdego roku obchodzimy w marcu Dzień Kobiet i Mężczyzn. Dzień Kobiet 8 marca, od dawna przyjął się w naszym społeczeństwie, natomiast Dzień Mężczyzn 10 marca, dopiero od niedawna wdrażany jest do tradycji obchodzenia tego święta. Święto Dnia Mężczyzn jest wyrazem uznania dla osiągnięć mężczyzn z całego świata i na przestrzeni dziejów oraz ich wkład w rozwój edukacji, ekonomii, technologii i kultury. Uczniowie obchodzili te dni w swoim gronie na słodko i z humorem. W tych dniach nie brakowało pięknych życzeń, kwiatków, słodkiego upominku i fotek.

 • KOMUNIKAT WŁADZ SAMORZĄDOWYCH GMINY MSZCZONÓW/ ОГОЛОШЕННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ГМІНИ МЩОНУВ

  2022.03.03

  Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej i Radnymi RM rozpoczęli koordynację zintegrowanej, gminnej akcji pomocowej, związanej ze wsparciem osób poszkodowanych w wyniku wojny, toczącej się na terytorium Ukrainy.

  Szczególną wagę w ramach rozpoczętych działań pragniemy przykładać do okazywania pomocy naszym rodakom, którzy mieszkają na obszarach zagrożonych działaniami zbrojnymi (poprzez kierowanie wsparcia do ich organizacji i działających tam parafii).

  Informujemy, że w ramach wspólnych działań samorządowych konkretne czynności spoczęły na gminnych jednostkach budżetowych:

  • Centrum Usług Społecznych,
  • Gminne Centrum Informacji,
  • Centrum Usług Wspólnych wraz z wybranymi gminnymi szkołami.

  Działania jednostek budżetowych wspierają lokalne organizacje pozarządowe:

  • Hufiec ZHP Mszczonów,
  • Pomagam w Potrzebie Wolontariat,
  • Monika Kubiak wraz z Kołem Mazowieckiej Wspólnoty we Mszczonowie,
  • Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne (Strzelcy Mszczonów).

  Pragniemy zaprosić także do udziału w gminnej akcji wszystkich zainteresowanych MIESZKAŃCÓW GMINY MSZCZONÓW oraz MIEJSCOWYCH PRZEDSIĘBIORCÓW!

   

 • Ważny komunikat

  Ważny komunikat

  2022.03.03

  W celu udzielenia niezbędnej pomocy i zapewnienia dostępu do usług medycznych Uchodźcom z Ukrainy prosimy Mieszkańców, którzy udzielili schronienia takim osobom, o zgłaszanie ich do Urzędu Miejskiego w Mszczonowie osobiście (pokój nr 6 na parterze) lub telefonicznie pod numerem: + 48 46 858 28 28. Dane niezbędne do przyjęcia zgłoszenia to imię i nazwisko obywatela Ukrainy oraz adres, pod którym będzie przebywał.

  Prosimy również obywateli Ukrainy, którzy pracują i przebywają czasowo na terenie naszej gminy o zgłaszanie osobiście (pokój nr 6 na parterze) lub telefonicznie pod numerem: + 48 46 858 28 28 członków rodzin, znajomych, przyjaciół, którzy do nich przybywają uciekając przed wojną.

  Państwa współpraca z Urzędem Miejskim w Mszczonowie zapewni Wszystkim przebywającym na terenie gminy Mszczonów spokój i bezpieczeństwo.

  Burmistrz Mszczonowa

 • Komunikat

  2022.03.01

  PRZYJMOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY Z UKRAINY DO SZKÓŁ W POLSCE

  Dzieci i młodzież z Ukrainy w wieku obowiązku szkolnego i obowiązku nauki (7-18 lat) są przyjmowane do publicznych szkół  na warunkach dotyczących obywateli polskich. W celu zapisania dziecka do szkoły należy złożyć wniosek do dyrektora szkoły. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy przyjmuje je z urzędu, inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe - w miarę posiadania wolnych miejsc. Szkoły udzielać będą także niezbędnego wsparcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. 

   

 • Coraz bliżej święta....

  Coraz bliżej święta....

  2021.12.20

  Coraz bliżej święta….

     W grudniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom udział w dwóch konkursach, pierwszy z nich „Najdłuższa broda Świętego Mikołaja” sprawił, że szkoła zamieniła się w „szkołę Mikołajów” a najdłuższymi brodami i nagrodami mogli cieszyć się uczniowie:

   

 • Mikołajki w Szkole Podstawowej w Piekarach

  Mikołajki w Szkole Podstawowej w Piekarach

  2021.12.20

  MIKOŁAJKI W SZKOLE

   

  Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Prezenty mikołajkowe zostały wręczane uczniom w gronie klasowym. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

   

  O osobie świętego Mikołaja wiemy niewiele, nie wiadomo więc dokładnie, jak wyglądało jego życie. Najprawdopodobniej Mikołaj urodził się w bardzo bogatej i pobożnej rodzinie, w mieście Patara nad Morzem Śródziemnym, w rzymskiej prowincji Licji – dzisiaj jest to kraina w Turcji. Jako młody człowiek Mikołaj został biskupem stolicy Licji Miry. Mieszkał tam do samej śmierci, czyli około 342 roku. Jak wykazała ekspertyza jego grobu, Mikołaj umarł dokładnie szóstego grudnia.

   

 • Andrzejki 2021

  Andrzejki 2021

  2021.12.09

  Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia losu. W polskiej tradycji                      to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem. 

        Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z Punktu Przedszkolnego Bajka, Klasy 0, I, oddali się tanecznej zabawie w swoich klasach, natomiast wszyscy uczniowie szkoły mogli wziąć udział w wróżbach, uczniowie poznali znaczenie różnych wylosowanych owoców, mogli dowiedzieć się, jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, natomiast papierowe serce z imionami przewidziało imię przyszłego partnera lub partnerki.

  Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże.

 • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  Dzień Życzliwości i Pozdrowień

  2021.12.09

       25 listopada już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje.
        Nasza szkoła została udekorowana na żółto- informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu, przyjaźni itp.                   

Stronicowanie