Treść Strony: Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • Pasowanie Pierwszoklasistów

  Pasowanie Pierwszoklasistów

  2019.11.08

              W dniu 6 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Piekarach odbyła się uroczystość Pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Uroczystość miała miejsce na sali gimnastycznej. Świąteczna atmosfera, odświętne ubrania, przepiękna dekoracja na sali- wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście.

            

 • Międzynarodowy Dzień Bajek

  Międzynarodowy Dzień Bajek

  2019.11.07

  To właśnie książka rozwija dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Wysłuchały fragmentów znanych bajek a następnie rozpoznawały ich tytuły. Trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, oraz układały bajkowe puzzle. Na chwile mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od piasku, oraz Czarownicę tworząc czarodziejski eliksir.

   

 • Olimpiada Przedsiębiorczości 2019 r.

  Olimpiada Przedsiębiorczości 2019 r.

  2019.11.06

  Udział w Międzyszkolnej Olimpiadzie Przedsiębiorczości

   

  W poniedziałek, 4 listopada, w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Przedsiębiorczości dla uczniów klas III i IV. Celami konkursu było rozbudzanie i kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych, rozwijanie myślenia matematycznego, skuteczne komunikowanie się i podejmowanie decyzji, zachęcanie do dalszej edukacji matematyczno – ekonomicznej.  

  Naszą Szkołę podczas zmagań w Olimpiadzie reprezentowało ośmioro uczniów:

  Karina Pieniążek, Sandra Siemiątkowska, Bartosz Stusiński, Adrian Walczyński, Zuzanna Woźniak, Michał Gronkiewicz, Daniel Rutkowski i Szymon Szczepański.  

  Uczestnicy konkursu wykonywali zadania indywidualnie. Wszyscy z zaangażowaniem i dużym skupieniem rozwiązywali zadania konkursowe.

   

   

   

 • Ogólnopolska akcja MEN "Szkoła Pamięta"

  Ogólnopolska akcja MEN "Szkoła Pamięta"

  2019.11.04

             Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piekarach uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła Pamięta. Nawiedzili oni cmentarze w Mszczonowie i Osuchowie.  Na żołnierskich grobach zapalili znicze, odmówili modlitwę za leżących tam żołnierzy, poległych w obronie Ojczyzny w 1939 r. Porządkując groby, zapalając znicze, poznali też historię walk wrześniowych w 1939 r., które miały miejsce w Mszczonowie a także w lasach pod Osuchowem.

            Uczniowie zapalili też znicze na grobach nauczycieli, pracujących w szkole w Piekarach. Przywołam kilka nazwisk: śp… Andrychowicz,  Mirgos, Puczyłowski…

 • Warsztaty - Czyste powietrze

  2019.10.29

  W czwartek, 19 września, w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące ochrony powietrza, kształtowania postaw ekologicznych i zanieczyszczeń środowiska. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną
  i praktyczną. W czasie spotkania, zostały przedstawione różne doświadczenia
  i eksperymenty dotyczące tematyki powietrza i jego zanieczyszczeń. W wielu doświadczeniach uczniowie mogli wziąć czynny udział. Dzieci poznały przyczyny zanieczyszczeń powietrza oraz, w jaki sposób należy zapobiegać temu zjawisku.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej rok szkolny 2019/2010

  Dzień Edukacji Narodowej rok szkolny 2019/2010

  2019.10.29

  Dnia 15.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Piekarach odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Następnie przekazała głos uczniom i nauczycielom.

   

 • Wymiana pocztówkowa

  Wymiana pocztówkowa

  2019.10.29

  Uczniowie z klasy „0” wraz z p. Natalią Głową-Szkup oraz p. Natalią Czarnecką rozpoczęli wymianę pocztówkową z innymi przedszkolami i oddziałami przedszkolnymi z całej Polski. Dzięki takiej wymianie uczniowie będą mogli poznać różne miejsca znajdujące się w naszym pięknym kraju oraz poznać tradycyjną formę komunikacji, która w tych czasach została niestety zastąpiona komunikacją telefoniczną.

   

 • Dzień Dyni

  Dzień Dyni

  2019.10.28

  DYNIA – ogromne, radośnie kolorowe warzywo kojarzące się nieodmiennie z jesienią.  Dynia nie tylko dostarcza wrażeń estetycznych w ogrodzie, lecz także mile widziana jest w kuchni, ale najwięcej radości dostarcza dzieciom w przedszkolu!

  UWAGA! UWAGA! OGŁASZAMY PRZEDSZKOLNY DZIEŃ DYNI !!!

   

 • Pasowanie Przedszkolaków i Dzień Pieczonego Ziemniaka

  Pasowanie Przedszkolaków i Dzień Pieczonego Ziemniaka

  2019.10.28

  18 października – był dniem ważnym dla wszystkich przedszkolaków, w tym dniu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka dzieci, które pierwszy raz przyszły do przedszkola i Klasy 0 zostały uroczyście włączone w poczet przedszkolaków naszej szkoły.

  Odświętnie ubrane dzieci popisały się przed swoimi rodzicami i starszakami wierszykami, piosenkami, tańcem było, na co popatrzeć. Po wspólnym zaproszeniu Pani Dyrektor do pasowania każdy przedszkolak został dotknięty czarodziejskim ołówkiem, którym to symbolicznym dotknięciem stawał się pełnoprawnym przedszkolakiem.

  Po pasowaniu dzieci wspólnie z rodzicami przenieśli się na teren przed szkołą gdzie czekał na nich poczęstunek w postaci frytek, ciast, owoców no i najważniejszy ziemniak z ogniska mniam, mniam.

   

 • Konkurs Piosenki w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszczonowie

  Konkurs Piosenki w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszczonowie

  2019.10.28

                          Konkurs Piosenki

               XXVIII Spotkania Artystyczne  Szkół

                         Mszczonów  24 .10. 2019

          Szkołę Podstawową w Piekarach reprezentowali następujący uczniowie:

  - w kategorii  kl. I - III

  Agatka Kasprowicz z kl. II

  Zuzanna Woźniak z kl. III

  - w kategorii kl. IV - VI

  Maja Strzelecka z kl. IV

  Maja Borowiec z kl. V

  - w kategorii kl. VII - VIII

  Julia Kuczmarska z kl. VIII

  Maja Brzezińska z kl. VIII

   

   

Stronicowanie