Menu

Treść Strony: Aktualności z Bajki

Projekt "Magiczna moc bajek" - Startujemy

       Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Bajka” rozpoczęły swoją całoroczną przygodę z Międzynarodowym Projektem Czytelniczym „Magiczna Moc Bajek”, do przedszkola zawitały mama Igora i Heli, które przeczytały dzieciom bajki, wspólnie obejrzeliśmy ich ilustracje, dzieci wykonały zakładali do ulubionych książeczek oraz wpadły w wir ich oglądania.

 • autor: Dorota Zaniewska
 • Magiczna moc bajek (9)
 • Magiczna moc bajek (1)
 • Magiczna moc bajek (2)
 • Magiczna moc bajek (3)
 • Magiczna moc bajek (4)
 • Magiczna moc bajek (5)
 • Magiczna moc bajek (6)
 • Magiczna moc bajek (7)
 • Magiczna moc bajek (8)

Wycieczka na koncert edukacyjny " Pan Sprężynka"

        W dniu 2 października dzieci z Punktu Przedszkolnego ‘Bajka” i Klasy „0” wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym, która odbyła się do Miejskiego Ośrodka Kultury we Mszczonowie na Koncert Edukacyjny Pana Sprężynki z zespołem pt. "Lotnisko nad ziemią".  Dla wielu przedszkolaków z „Bajeczki” była to pierwsza samodzielna (bez rodziców) wycieczka, co niektórzy z poważnymi minami, przejęciem na twarzy wsiadali do autobusu, ale każdy wrócił do przedszkola z uśmiechem i chęcią na kolejną, tym bardziej, że zabawa na koncercie była bardzo, bardzo udana.

 • autor: Dorota Zaniewska
 • pan Sprężynka (2)
 • pan Sprężynka (1)

VIII Mazowiecki Dziecięcy Festiwal Teatralny „Smerfuś”

W dniu 16 maja dzieci z Punktu Przedszkolnego „Bajka” i Klasy 0 wzięły udział w VIII Mazowieckim Dziecięcym Festiwalu Teatralnym „Smerfuś”, dzieci wystąpiły z przedstawieniem o kapryśnej i fochliwej Królewnie Gburce, przedszkolaki pokazały swoje zdolności artystyczne, ale również wysłały bardzo mądre przesłanie, mianowicie, że należy kulturalnie i grzecznie odnosić się do innych i pamiętać o używaniu „magicznych słów” proszę, dziękuje, przepraszam, których użycie nieraz pomaga w rozwiązaniu waśni i niezgody.                 

Mali aktorzy doskonale poradzili sobie na wielkiej scenie, ich występ został nagrodzony głośnymi brawami, a nowe doświadczenia i wspólna zabawa była dla wszystkich bezcenna.

 • autor: Dorota Zaniewska
 • Smerfuś2
 • Smerfuś3
 • Smerfuś1

Wycieczka do teatru "Kamienica"

Dnia 05.04.2019r. przedszkolaki wybrały  się na wycieczkę do warszawskiego Teatru „Kamienica” na spektakl pt. „Calineczka”.  Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

Projekt "Budowle" w Bajce

W minionym tygodniu tematem przewodnim zajęć przedszkolaków był “Projekt budowle”. Dzieci poznały terminy budowlane, etapy budowy domu oraz różne rodzaje budynków. Zdobytą wiedzę odzwierciedliły w pracach plastycznych – wyklejając piękne budowle z kolorowych figur geometrycznych. Przedszkolaki szukały w książkach różnych budowli, a następnie próbowały wykonać je z klocków. Dzieciom udało się zbudować najwyższy budynek w Polsce –Pałac Kultury oraz stworzyć makietę miasta znajdującego się najbliżej naszego przedszkola, czyli Mszczonowa.

Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki

Walentynki były dla dzieci z przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń.

Teatrzyk "Zuzia w krainie dobroci"

W poniedziałek 18 lutego  gościliśmy w naszej szkole artystów z Białegostoku z przedstawieniem "Zuzia w Krainie Dobroci". To historia kapryśnej i zarozumiałej dziewczynki, która zachowywała się niegrzecznie, śmiała się z innych i za karę wróżka przyprawiła jej ośle uszy. 

Jedziemy do Mikołaja...

W KRAINIE ELFÓW

7 grudnia przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów.Wczesnym rankiem dzieci wyruszyły autokarem na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na miejscu okazało się, że nie jest to jednak taka prosta sprawa.

Święto pieczonego ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.    Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Bajka” i klasy „0”.

Stopka

Odnośniki

STOPKA_TRESC

Szkoła Podstawowa
w Piekarach

ul. Piekarska 47
96-323 Osuchów

tel: 46 857 49 27
e-mail: sppiekary@wp.pl

6FdZLyn6HbtpxHxCrNXvAAAAAElFTkSuQmCC

Licencja treści

Wszystkie treści zamieszczone na niniejszej stronie będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska

Wykonawca