Menu

Treść Strony: Wszystkie aktualności

Wycieczka kl. I-III

W poniedziałek, 25 listopada 2019 r, grupa 40 uczniów z klas 1-3, pod opieką, p. M. Jankowskiej,  p. M. Kowalskiej, p. B. Pajęckiej, p. J. Zdulskiej, p. B. Zygier wybrała się do Teatru Kamienica w Warszawie. Dzieci obejrzały wyjątkowy spektakl pod tytułem ,, Pan Tenorek i błękitny balonik”.

   Przedstawienie poprzedzone było filmem animowanym ,, Sroka” do wiersza Jana Brzechwy w interpretacji Ireny Kwiatkowskiej.

   Bohaterowie przedstawienia – pewna bardzo sympatyczna rodzinka, wyjeżdżają do SPA,  aby odpocząć i przy okazji uczcić jedenaste urodziny Marceliny. Niestety na drodze pod koła ich auta nieomal wpada jegomość z kuferkiem w ręku. Dzieci rozpoznają w nim Pana Tenorka – znanego z programów telewizyjnych wykonawcę dziecięcych przebojów. Okazuje się, że Pan Tenorek, podążając za duchem czasów wziął się za biznes – został hodowcą baloników.  Niestety jeden z baloników – Błękitny – ucieka właścicielowi. Pan Tenorek prosi rodzinkę o pomoc. W pogoni za balonikiem mają oni mnóstwo przygód, trafiają  nawet na farmę dinozaurów… Poszczególne sceny przeplatane były przepięknymi piosenkami w wykonaniu Pana Tenorka i pozostałych aktorów. Barwne widowisko wszystkim bardzo się podobało, dało nie tylko powody do śmiechu, ale także i wzruszeń. Mieliśmy okazję zobaczyć jak ważne jest okazywanie sobie dobrych  uczuć, mówienie do siebie czułych słów. Po raz kolejny udało się zrozumieć, że słowo ,, kocham” ma magiczną siłę.

  • autor: Jolanta Zdulska
  • wycieczka kl. I-III (1)
  • wycieczka kl. I-III (3)

« wstecz

Stopka

Odnośniki

STOPKA_TRESC

Szkoła Podstawowa
w Piekarach

ul. Piekarska 47
96-323 Osuchów

tel: 46 857 49 27
e-mail: sppiekary@wp.pl

6FdZLyn6HbtpxHxCrNXvAAAAAElFTkSuQmCC

Licencja treści

Wszystkie treści zamieszczone na niniejszej stronie będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska

Wykonawca