Treść Strony: Wszystkie aktualności

Szkolny Wieczór Wigilijny 2022

      Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości oraz serdecznych spotkań w gronie najbliższych, do którego przygotowujemy się często już od pierwszych dni grudnia. Do tego ważnego wydarzenia przygotowała się również nasza szkoła, która już na początku miesiąca przybrała świąteczny wystrój. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszą świąteczną aranżację sali lekcyjnej oraz najciekawsze wykonanie wybranej kolędy, toteż uczniowie i wychowawcy z zapałem włączyli się w realizację zadań konkursowych.

     Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią covid-19, odbyły się również klasowe spotkania przedświąteczne.  We wtorkowy poranek, 20 grudnia, w świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas I-VIII, nauczyciele i pracownicy szkoły a także rodzice uczniów, aby obejrzeć program artystyczny poświęcony jednemu z najpiękniejszych świąt, jakim jest Boże Narodzenie. Uczniowie klas: II - VIII, pod kierunkiem Elżbiety Popławskiej i Jana Chałusia, przygotowali i zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny „Maleńka przyszła Miłość”.  Recytacje uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego, a także występy szkolnego zespołu instrumentalnego i jego solistek: Antoniny Frankowskiej (flet poprzeczny) i Kariny Pieniążek (skrzypce). W programie nie mogło zabraknąć odniesień do aktualnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, toteż w słowach wypowiedzianych i wyśpiewanych przez młodych artystów mocno wybrzmiały życzenia wzajemnej życzliwości, tolerancji oraz apel o pokój na świecie.

  Na zakończenie wszyscy artyści i widzowie zaśpiewali ”Znak pokoju” oraz tradycyjną kolędę “Pójdźmy wszyscy do stajenki”.  Tym miłym akcentem wprowadzili całą społeczność szkolną w świętowanie Bożego Narodzenia. Było pięknie, wzruszająco i rodzinnie, toteż uczniowie w radosnych nastrojach rozeszli się do klas, aby dalej świętować przy stołach zastawionych potrawami wigilijnymi. Nie zabrakło opłatka, życzeń i Świętego Mikołaja. Następne takie spotkanie dopiero za rok.

  • autor: Elżbieta Popławska
  • Wieczór wigilijny 2022 (1)
  • Wieczór wigilijny 2022 (2)
  • Wieczór wigilijny 2022 (3)
  • Wieczór wigilijny 2022 (4)
  • Wieczór wigilijny 2022 (5)
  • Wieczór wigilijny 2022 (6)
  • Wieczór wigilijny 2022 (7)

« wstecz