Treść Strony: Wszystkie aktualności

Zajęcia kulinarne w klasie II

W dzisiejszych czasach gotowanie to nie tylko sposób na zaspokojenie jednej z najbardziej podstawowych potrzeb. Gotowanie dla jednych może być sztuką, dla innych pasją, sposobem na życie lub po prostu świetną zabawą. Programy kulinarne są ogromnym źródłem inspiracji dla dzieci i dorosłych. Jesteśmy otwarci na smaki cudzoziemskich kuchni, co wzbudza w nas chęci do eksperymentowania i poszukiwania nowych przepisów. Gotowanie stało się sposobem na spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a różnego rodzaju warsztaty kulinarne cieszą się coraz większą popularnością.

Aby wzbudzić w dzieciach chęć do pomagania dorosłym w kuchni klasa II od listopada do czerwca roku szkolnego 2022/2023 będzie spotykała się raz w miesiącu na zajęciach kulinarnych, które organizowane są w ramach realizacji innowacji pedagogicznej.

Pierwsze zajęcia już za nami! Dzieci przy okazji świetnej zabawy ćwiczyły umiejętności matematyczne! Wspólne gotowanie do też okazja do ćwiczenia  umiejętności pracy w grupie i integracji zespołu klasowego. Uczniowie podczas listopadowego spotkania upiekli ciasto marchewkowe i ciasto dyniowe. Dzieci były bardzo zaangażowane, w każdy etap pracy. Samodzielnie przygotowywali m.in. miejsca pracy i produkty. Wszyscy się przy tym świetnie bawili! Kolejne zajęcia już 16 grudnia! W związku z tym, iż Święta coraz bliżej będziemy piekli pierniki.

  • autor: Natalia Głowa-Szkup
  • Zajęcia kulinarne (1)
  • Zajęcia kulinarne (2)
  • Zajęcia kulinarne (3)
  • Zajęcia kulinarne (5)
  • Zajęcia kulinarne (6)

« wstecz